Už ste se ocitli v naprostý tmě?

22. března 2007 v 10:02 | heckt |  Výlevy
Ty blázni, s kterejma trávim volnej čas se rozhodli, že neni nic lepšího, než vlízt do štol, tak co mi zbývalo jinýho, než jít s nima.

Prej nějaká Nevřeň - kdo to kdy slyšel. Autobus tam jezdí dvakrát denně a zastavuje jenom když se řidičovi chce. Nicméně sme se vydali na tu odvážnou a strastiplnou cestu. Když sme vystoupili v tý metropoli, čekala nás ještě štreka do vsi a pak náročnej výstup kamsi do lesa. A pak mnou dlouho očekávaný pohled na rozsáhlý komlex, jenže. Dole jen velká díra a úzká trubka, která nebrala konce. Potkali sme další nadšence uzavřených prostor, a tak sme ještě čekali, než se spustí dolů. No a následoval ten dlouho očekávaný okamžik, všichni se jako žížaly soukali do útrob naší matičky země. Potom, co prolezete vás ohromí rozsáhlá chodba a obklopí vás zvláštní pocit stísněnosti - je to fakt supr. Vžili sme se do role horníků a pokračovali dál, protahovali se úzkými otvory, sjížděli z kaolinových závalů, až sme se dostali do místnosti , která byla poseta výtvory návštěvníků. Čerti, různý obrazce a dokonce Krakonoš - nebo co to bylo, na nás koukali a prohlíželi si nové vetřelce. Nenechali sme se znervóznit a rozložili vodnici, kterou sme sebou pořád táhli. Díky svíčkám sme si vytvořili pravou tajemnou náladu a hráli na pravdu, což vlastně znamená, že odpovídáte na otázky, ale při takovýhle atmosféře to fakt dává. Pak už začala bejt zima a my se odebrali směrem k východu. Cestou sme ještě potkali ty nadšence, ale trochu pod parou, takže doufam, že tam nejsou ještě teďka. Vylézt zpátky na světlo je taky skvělej pocit, máte dojem, že se vracíte z místa, odkaď už není návratu. Pak už se konali jen závody do vrchu s břemenem na zádech, noční cesta do Bělý, sekaná a jiné požitky, ale o tom zas někdy jindy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kalbáá kalbáá | Web | 24. března 2007 v 13:15 | Reagovat

jojo.. je to kouzelnej kraj:))

2 cejml cejml | 25. března 2007 v 22:22 | Reagovat

stejnaks to napsal hezky,ač v trochu ponuděném světle,ale za zápis tahle akce stála..

buhví esi se příště z těch končin vrátíme,pokaď nám zas zaterasí ty jantaři onen  vchodovýchod a nikdo nebude venku k zásahové akci..taky nechápu jak se pak dostali tamty jiný lidi ven tou trubkou,když vypadali tak smyslově a tělesně neovladatelný sami sebou..třeba takovej dvojník davida grohla vypadal s tou kamerou víc než bláznovsky a nevědom čeho sám činnil..hm, ale stejně se těšim na další nevřeň jajajaaa

3 ameli ameli | Web | 14. dubna 2007 v 16:50 | Reagovat

takovy pekny zažitek co??:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama